PARAFIALNY RAJD NA DWÓCH KÓŁKACH

26 maja przed godz. 13.00 plac kościelny w Potoku – Stanach zapełnił się miłośnikami rowerowych przejażdżek. Zgromadzonych cyklistów powitał Ksiądz Proboszcz – pomysłodawca i organizator parafialnego rajdu rowerowego, w którym wzięło udział ok. 60 uczestników. Byli to przedstawiciele kilku pokoleń, od wnuków do dziadków. W zwartej kolumnie wyruszono na trasę, która wiodła malowniczymi drogami naszej gminy, do miejscowości Osówek. Śpiew ptaków i otaczająca świeża wiosenna zieleń wprawiały uczestników we wspaniały nastrój. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów odbył się zaplanowany postój na placu dawnej szkoły. Tam na uczestników przygody na dwóch kółkach czekało wiele atrakcji. Kiełbaski prosto z ogniska, domowe wypieki i zimne napoje, które zapewnił Ks. Proboszcz. Lecz to nie wszystko. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy, gry i zabawy. Dodatkową atrakcją była prezentacja samochodu i sprzętu gaśniczego przez OSP Potok-Stany.

Ruch fizyczny, towarzyskie pogawędki, smakowite jadło, wykazywanie się zręcznością, a czasem nawet sprawnością umysłową, to niektóre elementy, tworzące klimat parafialnej imprezy.

Wszyscy, choć zmęczeni lecz radośni, szczęśliwie dotarli do domów. Na całej trasie rajdu o bezpieczeństwo rowerzystów dbali strażacy.

Z pewnością, mogło być nas wiele więcej. Dla samych siebie i młodszych pokoleń, którym warto pokazać, że frajdę i zadowolenie dają wielopokoleniowe spotkania, połączone z zabawą i wspólnym działaniem w duchu chrześcijańskiej radości.

Serdecznie dziękujemy Ks. Proboszczowi za tak udaną imprezę, w której nie zabrakło niczego, nawet dobrej pogody. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki rajd w naszej parafii. Czekamy na następne tego typu wyprawy. Kto nie pojechał, niech żałuje!!!

Popatrzmy, jak przebiegał rajd w obiektywie fotoreportera Pana Grzegorza Zarzecznego.