Schola „GLORIA”

Schola

Nasz umiłowany Ojciec św. Jan Paweł II napisał do artystów:

„Kościół potrzebuje muzyków. Ileż utworów muzyki sakralnej zostało skomponowanych w ciągu stuleci przez twórców przenikniętych glębokim zmyslem tajemnicy!  Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą”.

Nasza świątynia parafialna już od kilku lat rozbrzmiewa radosnym śpiewem, który ubogaca niedzielną i świąteczną liturgię. A wszystko to za sprawą naszej parafialnej scholi. Jest to grupa dziewcząt, które przez piękny śpiew i granie chwalą Pana Boga oraz dają świadectwo radosnej i ufnej modlitwy.

Schola „Gloria” powstała w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego kleryka Zbigniewa Zarzecznego oraz Pani Iwony Piekarz, która podjęła się opieki nad zespołem. W dniu 28.07.2007 roku odbyło się pierwsze spotkanie scholi, na które przybyło zaledwie kilka dziewcząt. Chór systematycznie się rozrastał- tak, że w pewnym momencie było około 30 śpiewających. Jednak, niestety wiele z nich po pewnym czasie odeszło. Niezależnie od tego, jak długo należały do zespołu, każda wniosła coś nowego.

Schola przygotowuje oprawę Mszy św. w niedziele, święta oraz swoim pięknym śpiewem uświetnia Msze  św. okolicznościowe m. in. chrzest, ślub, Narodowe Święto Niepodległości.

Repertuar scholi to obecnie ok. 300 pieśni, których wciąż przybywa. Każda pieśń jest starannie przygotowywana. Dziewczęta śpiewają na głosy przy akompaniamencie gitar, na których same grają.

Zespół bardzo chętnie uczestniczy w przeglądach i konkursach pieśni. Ma na swoim koncie już kilka występów:

– coroczny udział w Wieczorze Kolęd i Pastorałek  w Zespole Szkół w Potoku-Stanach,
– udział w XII powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Janowie Lubelskim,
– udział w XVII Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Religijnej w Gorzycach,
– udział w Przeglądzie Pieśni Religijnej i Patriotycznej w Janowie Lubelskim,
– udział w powiatowych dożynkach w Dzwoli i Batorzu.

Takie spotkania pozwalają dzielić się Bożą radością i miłością oraz bardzo integrują śpiewaków.

Zobacz zdjęcia z prób scholi:

 

Schola liczy obecnie 20 dziewcząt, są to:
Dominika Syp, Justyna Tęsna, Agnieszka Zając, Marta Szabat, Wioleta Wołowska, Julia Brankiewicz, Diana Kulpa, Jolanta Zając, Monika Piotrowska, Marta Szabat, Natalia Wieleba, Justyna Surtel, Marta Śwircz, Monika Kolasa, Marta Kołpiewicz, Dominika Witek, Paulina Parchyta, Marta Syp, Katarzyna Wojciechowska i Agnieszka Pizoń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *