I KOMUNIA ŚWIĘTA

Tradycyjnie w drugą niedzielę maja odbyła się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 12 uczniów III klasy.
Dzieci wraz z rodzicami zebrały się przed kościołem, gdzie powitał ich ksiądz proboszcz. Tam też rodzice poprosili pasterza parafii o udzielenie dzieciom Sakramentu Eucharystii.
Po pokropieniu wodą święconą, błogosławieństwie kapłana i rodziców, przy dźwiękach pieśni „Oto jest dzień…”. dzieci weszły procesyjnie do pięknie udekorowanej świątyni parafialnej.
Uroczystą Mszę Świętą w ich intencji celebrował ks. proboszcz Dariusz Chowaniec. Dzieci aktywnie uczestniczyły w Liturgii: czytały czytania, śpiewały psalm, modliły się w potrzebach Kościoła i złożyły dary ołtarza.
W czasie Eucharystii zostały odnowione przyrzeczenia chrzcielne.  Po Komunii przyszedł czas na podziękowania. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność Panu Jezusowi, że zagościł w ich sercach. Dziękowały także rodzicom, księżom i nauczycielom za wspieranie ich w podążaniu drogami wiary. Podziękowania na ręce ks. proboszcza złożyli również rodzice.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały z rak ks. proboszcza pamiątkowe obrazki. Okolicznościowe zdjęcie przy ołtarzu było ostatnim akcentem uroczystości.
Radość z faktu przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej będzie miała swój ciąg dalszy w „białym tygodniu”, a także wspólnym wyjeździe na pielgrzymkę.